KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14613352
nr 1461 3352
Ragnar Hedberg
(1899-1989), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1951, Falun. Olja på duk, 46x38, yttermått inklusive ram: 60x52 cm
Ragnar Hedberg, svensk bildkonstnär och grafiker född 1899, död 1989.
Utrop:
500 kr
måndag 18 april 2022
kl 20:41:08
Ragnar Hedberg
Läs mer om Ragnar Hedberg